Wyroby chłonne a ulga rehabilitacyjna 2022 – czy można je odliczyć?

Dzięki uldze rehabilitacyjnej te osoby, u których występuje niepełnosprawność, a także osoby, które opiekują się niepełnosprawnymi, mogą obniżyć swoje obciążenia podatkowe. Czy z ulgi rehabilitacyjnej można skorzystać w przypadku zakupu wyrobów chłonnych?

Ulga rehabilitacyjna – co to jest?

Ulga rehabilitacyjna jest rodzajem ulgi podatkowej, która umożliwia odliczenie od dochodu wydatków, które są ponoszone przez osoby niepełnosprawne oraz przez te osoby, które mają je na utrzymaniu, na przykład przez rodziców.

Dzięki uldze rehabilitacyjnej można obniżyć zobowiązania podatkowe nawet o kilka tysięcy złotych.

Czy ulga rehabilitacyjna obowiązuje na wyroby chłonne?

Czy dostępna jest ulga rehabilitacyjna na wyroby chłonne? Obecnie, po wprowadzonych niedawno zmianach, możliwe jest odliczenie wydatków poniesionych na wyroby tego typu.

Przepisy przewidują, że ulga rehabilitacyjna umożliwia odliczenie wydatków poniesionych na wyroby chłonne w wysokości do 2 280 złotych w roku podatkowym. W jej ramach można odliczyć różne rodzaje wyrobów chłonnych, w tym pieluchomajtki Tena, majtki chłonne, wkłady i pieluchy anatomiczne, podkłady.

Uwaga! Nie mam możliwości dokonania odliczenia w przypadku, gdy wyroby chłonne zostały dofinansowane przez NFZ lub z innych środków państwowych lub zakładowych. Gdy były one sfinansowane częściowo, wówczas ulga rehabilitacyjna umożliwia odliczenie różnicy między wydatkami a dofinansowaną kwotą.

Gdzie można zakupić wyroby chłonne?

Szeroka gama wyrobów chłonnych, między innymi pieluchomajtki, pieluchy anatomiczne, majtki chłonne Seni oraz innych producentów dostępna jest w na ortomedico.pl, serwis umożliwia również skorzystanie z refundacji NFZ.

Dokładne informacje dotyczące warunków refundacji NFZ wyrobów chłonnych oraz uzyskania ulgi rehabilitacyjnej można znaleźć na stronach rządowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *