Kiedy warto się zdecydować na protezy zębowe?

Usunięcie lub nagła utrata zębów może być bardzo ciężkim przeżyciem. By wypełnić wolną lukę w jamie ustnej i nadal cieszyć się pięknym uśmiechem, niezbędne będą systematyczne wizyty w gabinecie stomatologicznym. Jakie jest idealne rozwiązania na wypełnienie ubytków zębowych?

Protezy zębowe stałe i ruchome

Obecnie medycyna i stomatologia są na tak wysokim poziomie, że bez problemu można znaleźć sposób, by skutecznie odbudować utracone zęby. Jednym z rozwiązań jest protetyka.

Protezy zębowe stosuje się zarówno w przypadku utraty jednego zęba, jak i całkowitego bezzębia. Warto skorzystać z różnych możliwości uzupełnienia ubytków i pod okiem specjalisty indywidualnie dopasować protezę zębową. Protezy stałe to między innymi wkłady koronowe, implanty, licówki oraz mosty. Mocowane są one za pomocą tytanowych śrub lub specjalnego cementu na zębach pacjenta. Obecnie korony i mosty wykonywane są z takich materiałów, że trudno je na pierwszy rzut oka odróżnić od naturalnego uzębienia. W przypadku protez ruchowych ich użytkowanie przebiega samodzielnie, bowiem pacjent zakłada je w ciągu dnia i zdejmuje na noc, by dziąsła i błona śluzowa odpoczęły. Mocowane są one za pomocą specjalnego łuku, który jest dostosowany do kształtu szczęki pacjenta. Marzy Ci się śnieżnobiały i zdrowy uśmiech? Postaw na protezy w specjalistycznym gabinecie stomatologicznym. Szybka pożyczka umożliwi Ci opłacenie takiego zabiegu.

Kiedy zaleca się używanie protez?

Protezy zębowe noszą pacjenci w różnym wieku. Braki w uzębieniu najczęściej są wypełniane ze względów estetycznych, ale też ze względów praktycznych, bowiem przeżuwanie pokarmów będzie łatwiejsze i mniej bolesne.

Jedną z częstszych przyczyn zakładania protez zębowych są różnego rodzaju choroby zębów, takie jak próchnica czy parodontoza. Z czasem zainfekowane zęby mogą samoistnie wypaść lub konieczne będzie ich usunięcie. Bardzo groźny jest także kamień nazębny, który wciska się pomiędzy zęby powodując ich krwawienie. Finalnie może się rozwinąć silny stan zakaźny, który doprowadzi do konieczności usunięcia zębów.

Protezy zębowe zapobiegają przesuwaniu się zdrowych zębów, co mogłoby doprowadzić do nieprawidłowego funkcjonowania zgryzu czy stawów żuchwowych. Ponadto protezy zębowe ułatwiają rozdrabnianie pokarmów, a także zapobiegają powstawaniu problemów z wymową. Twoje zęby wymagają pilnego leczenia i założenia protez? Szybka pożyczka umożliwi Ci opłacenie częstych wizyt u stomatologa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *