Jak zabezpieczyć skórę przed słońcem?

Lato. Upalne dni, słońce, wakacje.. Długo wyczekiwaną podróż może jednak uprzykrzyć oparzenie słoneczne, na które w tym właśnie czasie jesteśmy szczególnie narażeni.

Jak zapobiec oparzeniom słonecznym? Jak chronić skórę przed nadmiernym promieniowaniem?

Naturalna ochrona przed słońcem

Latem słońce świeci znacznie mocniej. Najsilniejsze promieniowanie występuje między godziną 12, a 15:00 i właśnie w tym czasie powinniśmy unikać opalania.

Podczas pobytu na plaży można korzystać z parasoli, lub też odpoczywać w cieniu.

Podczas gdy upalne, słoneczne dni zwykle uwalniają mnóstwo endorfin i chcemy cieszyć się słońcem jak najdłużej, nasza skóra narażona jest na szkodliwe działanie promieni UV.

Niezabezpieczona szybko ulega mocnym oparzeniom, boli, piecze i szybciej się starzeje.

Ochrona głowy przed słońcem

Podczas opalania bardzo ważna jest ochrona głowy. Zbyt długa ekspozycja na słońce może bowiem grozić przegrzaniem organizmu, które skutkuje wysoką temperaturą ciała, nudnościami, wymiotami. Jeśli objawy nie ustąpią samoistnie po schłodzeniu i nawodnieniu organizmu, a gorączka utrzymuje się w granicach 39-40 stopni, należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem, gdyż mogło dojść do niebezpiecznego dla życia udaru słonecznego.

Kiedy stosować blokery, kremy z bardzo wysokim filtrem?

Latem należy pamiętać o codziennej pielęgnacji delikatnej skóry twarzy.

Dermokosmetyki z filtrem 50+ stanowią doskonałą ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, nie zapychając przy tym porów.

Blokery świetnie sprawdzą się również do ochrony większych pieprzyków i znamion. Promienie UV mogą aktywować proces tworzenia się komórek nowotworowych we wszystkich zmianach skórnych, dlatego odpowiednia ochrona jest tak istotna.

Kremy z filtrem 50+ to również doskonałe zabezpieczenie tatuaży.

Pod wpływem słońca, tusz pod skórą szybciej się ulatnia, a rysunek na skórze blednie.

Blokery są również polecane dla dzieci, aby chronić ich wyjątkowo delikatną skórę przed przykrymi skutkami działania promieni słonecznych.

Kremy i mgiełki z filtrami UV

Kremy z filtrami kupimy w każdej drogerii, aptece, a nawet markecie.

Szeroka gama produktów do opalania sprawia, że wybierzemy krem idealnie dostosowany do naszych potrzeb.

Kremy posiadają filtry w skali od 5 do 45, gdzie 5 to niska ochrona, 45 – wysoka.

Produkty te dzielą się także na zwykłe, wodoodporne, a także zawierające olejki przyspieszające opalanie.

Włosy, podobnie jak skóra, narażone są na szkodliwe działanie promieni słonecznych.

Aby zapobiec ich nadmiernemu przesuszeniu i zmatowieniu, przed ekspozycją na słońce zastosuj przeznaczone do pielęgnacji włosów mgiełki z filtrami UV.

Jak dodatkowo zapobiegać poparzeniom skóry?

Bezwzględnie stosuj kremy z filtrem. Po długiej ekspozycji na słońce zalecana jest letnia kąpiel, aby ochłodzić nagrzaną skórę, a także specjalistyczna pielęgnacja po opalaniu.

Skóra po opalaniu wymaga intensywnego nawilżenia. W tym celu zalecane jest stosowanie żelu z aloesem, witaminą A lub pantenolem. Preparaty skutecznie zapobiegają również łuszczeniu się naskórka.

Promienie słoneczne, mimo, iż są niezbędne do życia, w nadmiarze są bardzo szkodliwe dla naszej skóry, włosów, a nawet dla naszego zdrowia.

Pamiętajmy więc o specjalistycznej ochronie, aby cieszyć się długimi, letnimi dniami bez ryzyka wystąpienia oparzeń lub udaru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *