Wypożyczalnie sprzętu medycznego. Co warto wynająć?

W wypożyczalniach sprzętu medycznego klienci mogą otrzymać wysokiej klasy wyposażenie w niskiej cenie. Kiedy warto skorzystać z oferty takich punktów?

Przyrządy ortopedyczne

Najczęściej wypożyczalnia sprzętu medycznego odwiedzana jest wtedy, gdy pojawiają się problemy związane z układem narządu ruchu – złamania, zwichnięcia, skręcenia, ale też choroby, amputacje. Jako że w wielu tych dolegliwościach przyrządy ortopedyczne stosowane są tylko czasowo, najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest ich wynajem.

Wypożyczane są kule, wózki inwalidzkie, chodziki – balkoniki oraz podpórki dla osób mających trudności z poruszaniem się. Można również wynająć sprzęt wspierający rehabilitację. Przykładowo, popularne wyposażenie stosowane w rehabilitacji stawu skokowego i kolanowego, jak szyna CPM wypożyczalnia może dostarczyć w atrakcyjnej cenie.

Łóżka rehabilitacyjne, szpitalne i pielęgnacyjne

Wyposażenie jak łóżka rehabilitacyjne, szpitalne i pielęgnacyjne to wysoki koszt. Właśnie dlatego wypożyczalnia sprzętu medycznego może zapewnić swoim klientom dostęp również do tego typu sprzętu.

Łóżka stosowane są w przypadku osób w okresie rekonwalescencji, na przykład po urazach, chorobach, które wymagają wypoczynku, ale również u osób niepełnosprawnych, obłożnie chorych, które wymagają stałej opieki. Wynajem łóżka jest wówczas korzystnym cenowo rozwiązaniem, gdy jest ono potrzebne tylko czasowo, na przykład do wyleczenia czy zakupu własnego wyposażenia.

Sprzęt do tlenoterapii – koncentratory tlenu

Koncentratory tlenu to urządzenia, które przeznaczone są do prowadzenia tlenoterapii. Umożliwiają dostęp do tlenu w dużym stężeniu, dzięki czemu wspomagają pracę układu oddechowego i podnoszą saturację – ilość tlenu w krwi. Wykorzystują kaniulę lub maskę tlenową, aby dostarczać tlen bezpośrednio do dróg oddechowych.

Sprzęt taki jak koncentrator tlenu wypożyczalnia dostarcza osobom z dolegliwościami układu oddechowego, między innymi jak astma, choroby układu oddechowego wywołane zakażeniami bakteryjnymi, wirusowymi, niewydolność układu oddechowego przy POChP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *