Koronkowa czy sportowa? Bielizna dla kobiet po mastektomii może być wygodna i zmysłowa

Kobieta po zabiegu mastektomii, czyli usunięcia piersi nie musi rezygnować ze stylowych staników. Co czeka w ofercie producentów bielizny dla amazonek w sklepie dlaamazonek.pl?

Biustonosz pooperacyjny – ochrona po operacji piersi

Bezpośrednio po zabiegu mastektomii, którego przyczyną jest rak piersi, kobieta powinna nosić biustonosz pooperacyjny. To specjalny rodzaj bielizny, która zapewnia właściwą ochronę po zabiegu, umożliwia cyrkulację powietrza i przyspiesza prawidłowe gojenie się rany.

Biustonosz pooperacyjny powinien być wykonany z miękkiego, komfortowego w dotyku materiału, który nie będzie podrażniać skóry. Najczęściej bielizna ta ma szerokie ramiączka, zapięcie z przodu, a także kieszonki na protezy piersi. Dostępne są też modele umożliwiające podtrzymanie worka drenażowego.

Ważny jest też właściwie dobrany rozmiar, by bielizna nadmiernie nie uciskała – może doprowadzić wtedy do powstania obrzęku limfatycznego.

Biustonosz z kieszonką – codzienny komfort przy noszeniu protezy piersi

Gdy rana pooperacyjna zagoi się, biustonosz pooperacyjny można zmienić na stylową bieliznę dla kobiet po mastektomii. Producenci oferują pełną gamę modeli, które swoim kobiecym wyglądem nie odbiegają od zwykłej bielizny.

Dostępna bielizna dla kobiet po mastektomii to mnóstwo efektownych modeli, między innymi biustonosze miękkie i usztywniane, biustonosze z fiszbinami i bez nich. Wyposażone są w kieszonki na protezy piersi utrzymujące je w miejscu. Dzięki temu noszenie protezy jest jeszcze łatwiejsze, a piersi wyglądają symetrycznie i dodają kobiecości.

Do wyboru są staniki sportowe, bezszwowe, które świetnie nadają się do uprawiania sportów. Dostępne są także modele z koronkami, haftami i innymi uroczymi detalami, które kapitalnie nadają się na ważne okazje i dla kobiet, które po prostu lubią zmysłową bieliznę. Biała, czarna, beżowa, ale również granatowa, różowa, czerwona czy zielona – to modele w wielu zachwycających kolorach.

Bielizna dla amazonek – gdzie kupić?

Protezy piersiowe i bielizna dla kobiet po mastektomii oferowana jest przede wszystkim w sklepach dla amazonek. To tam można dostać produkty stworzone specjalnie z myślą o kobietach, u których rak piersi spowodował konieczność wykonania mastektomii lub innych zabiegów zmieniających wygląd ciała.

W sklepach stacjonarnych można przymierzyć bieliznę i dopasować do niej protezy piersi – pracownicy służą fachowymi poradami. Zamówienia można również składać w sklepach działających w internecie – wówczas zakupione produkty zostaną dostarczone bezpośrednio do klientki. Istnieje także możliwość skorzystania ze zwrotu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *